چهارشنبه , ۲۳ آبان ۱۳۹۷
خانه / وام از اندوخته

وام از اندوخته

شرایط و مقررات پرداخت وام بیمه عمر و تامین آتیه

۱-با پرداخت این وام به بیمه گذار تعهدات بیمه پاسارگاد در خصوص ارزش بازخرید بیمه نامه به میزان مانده وام شامل (اصل و کارمزد متعلقه)، مادم که تسویه نشده باشد تقلیل می‌یابد.

۲-نرخ کارمزد وام بر اساس مصوبات شورای عالی بیمه، ۴٪ بیشتر ز بالاترین نرح سود فنی می‌باشد. وام پرداختی به بیمه‌گذار از اندوخته بیمه نامه کسر شده و سود تضمینی و مشارکت در منافع به اندوخته کما فی السابق پرداخت می‌شود.

۳-در زمان سر رسید بیمه نامهَ،پرداخت ارزش بازخرید ، پرداخت خسارت فوت و یا مخفف شدن بیمه نامه ، چناجه وام تشویه نشده باشد مانده وام پرداخت شده به بیمه‌گذار ، کارمزد متعلق به آن  و جرائم احتمالی تاخیر پرداخت ، از تعهدات بیمه‌گر کسر می‌گردد.

۴- به بیمه‌‌های با سرمایه مخفف وام تعلق نمی‌گیرد.

۵-میزان وام پرداختی متناسب با نیاز بیمه‌گذار و حداکثر معادل۹۰٪ درصد ارزش بازخریدی بیمه‌نامه و مضربی از ۵۰ هزار تومان خواهد بود ، مشروط بر اینکه کمتر از  ۲۰۰ هزار تومان نگردد.

۶- مدت باز پرداخت وام حداکثر ۶۰ ماه است. مشروط بر اینکه تاریخ آخرین قسط وام از تاریخ انقضاء بیمه نامه بیشتر نباشد.

۷- روش پرداخت اقساط وام می‌تواند ماهانه، سه ماهه ،: شش ماهه ،سالانه و یکجا باشد و باز پرداخت آن به در خواست بیمه‌گذار طی مدت ۶ ماه ، ۱۲ ماه ، ۱۸ ماه، ۲۴ ماه ، ۳۰ ماه ، ۳۶ ماه، ۴۸ ماه ، ۵۴ ماه و ۶۰ ماه به اقساط مساوی انجام می‌پذیرد.

*توجه: افزایش مدت وام با رعایت سقف تعین شده ، حداکثر تا تاریخ انقضای بیمه نامه امکان پذیر است . مدت بیمه‌نامه ۱۰ سال و کمتر مدت وام حداکثر ۴ سال و مدت بیمه نامه بالاتر از ۱۰ سال مدت وام حداکثر ۵ سال می‌باشد.

۸-تاریخ پرداخت اولین قسط وام ۱۰ روز بعلاوه روش پرداخت اقساط وام بوده و برای ۱۰ روز اول کارمزدی محاسبه نمی‌شود.

۹-به اقساط وامی که دیرتر از سررسید مقرر پرداخت شود علاوه بر کامرزد وام ۲ درصد جریمه تاخیر تعلق می‌گیرد.

۱۰-به اقساط وامی که قبل از سر رسید مقرر پرداخت شود نسبت به مدت مازاد بر ۱۵ روز کارمزد روزانه تعجیل در پرداخت تعلق گرفته و نرخ موثر آن کاهش می‌یابد.

۱۱-چنانچه اقساط وام و حق بیمه بیمه‌نامه پرداخت نشود و میزان بدهی بیمه گذار بابت اصل وام و کارمزد متعلق به آن بیش از اندوخته شود بیمه نامه معلق می‌گردد.

۱۲- بر اساس مصوبات شورای راهبردی چنانچه از آخرین سر رسید اقساط وام سه ماه سپری گردد اصل وام و کارمزد و جرائم تاخیر متعلق به آن از ارزش باز خرید بیمه نامه کسر می‌گردد.

مدارک مورد نیاز درخواست وام:

*-تکمیل فرم درخواست وام   فرم درخواست وام

*-کپی کارت ملی

*ا-علام شماره حساب بانک پاسارگاد یا ارایه شماره شبا سایر بانک‌ها ( شماره شبا بانکی بصورت پرینت شده و به نام خود بیمه‌گذار باید باشد)*   دریافت شماره شبا

*-کپی دفترچه اقساط بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد

نحوه اخذ وام:

هر زمان و به هر علتی که نیاز به وام داشتید می‌توانید به همراه مدارک  فوق به هر یک از شعب بیمه پاسارگاد در سراسر ایران مراجعه کرده و درخواست وام خود را ارایه نمائید یا از طریق نماینده فروش بیمه، در خواست خود را پیگیری کنید.

مدت زمان دریافت وام توسط شرکت بیمه:

بعد از تکمیل مدارک و تحویل به شعبه معمولاً در عرض کمتر از دو هفته و حداکثر یک ماه، وام به شماره حساب پاسارگاد یا  شبا بانکی اعلام شده توسط شما واریز می‌گردد.